https://sesjewellery.com/wp-content/themes/bosa/assets/images/preloader1.gif

Jak i dlaczego pracować z bransoletkami intencyjnymi

Dlaczego pracować z bransoletkami intencyjnymi? 

Bransoletki intencyjne wykonane są z kamieni szlachetnych i/lub półszlachetnych. Intencja zakodowana w kodzie Mors’a jest przeniesiona w postaci kamieni na bransoletkę. Każdy kamień i kryształ ma specyficzne właściwości, które dobieram specjalnie do danej intencji. Dzięki temu moc wibracji kamieni i intencji potęgują się.

Kamienie mają w sobie niezwykłą moc natury. Zarówno kamienie szlachetne jak i minerały gromadzą, przechowują i przekazują energię przywracając równowagę ciału i duszy. Ich wibracje oczyszczają umysł, ciało i przestrzeń wokół nas wyzwalając od negatywnych przekonań, przywracając harmonię, poczucie ulgi, potęgując nasze możliwości w dążeniu do zdrowia, celu, zmianach, kreatywności.

 

Jak pracować z kryształami w bransoletkach intencyjnych?

W pierwszej kolejności oczyść bransoletkę z kryształami (choć nie jest to koniecznością), następnie zaprogramuj i potem przejdź do właściwej pracy z nimi. 

 

I. Oczyszczanie kryształów

Są różne teorie na ten temat – że kamienie należy oczyszczać oraz że nie jest to konieczne.

W tym temacie postępuj tak jak czujesz.

Jeśli zdecydujesz się na oczyszczenie – to jest wiele metod. W przypadku bransoletek z kamieniami proponuje oczyszczenie poprzez przemycie wodą czy np. poprzez technikę białego światła:

Połóż bransoletkę na dłoni.

Zamknij oczy

Weź kilka powolnych głębokich oddechów, rozluźnij się.

Wyobraź sobie że z Twoich dłoni emanuje białe światło, które otacza i przenika przez kryształy.

Podczas tej wizualizacji wypowiedz słowa: Te kryształy zostały oczyszczone i uwolnione od wszelkich niskich energii. Są gotowe by używać ich teraz do cudownego uzdrawiania.

 

II. Programowanie kryształów

Wykonaj je w celu wzmocnienia Twojej intencji. Kryształy wchłaniają przekazaną im intencję, wzmacniają ją i przekazują ich wzmocnioną energię Tobie.

Sformułuj swoją intencję zaczynając od słów: przeznaczam te kryształy do…. np.: poczucia pewności siebie w każdym aspekcie swego życia.

Osiądź i zrelaksuj się trzymając bransoletkę w dłoniach lub mając ją na ręce – przyłóż do serca.

Powtórz intencję kilkakrotnie – najlepiej na głos.

 

III. Praca z zaprogramowanymi kryształami

Jest wiele rodzajów pracy z kryształami. Tobie proponuję dwie:

 

1. Afirmacje – jak je tworzyć  

Zapisz na kartce swoją intencję oraz afirmację do niej, wyrażając ją tak jakby już istniała.

Afirmację formułujesz w czasie teraźniejszym dokonanym np.:

Jestem całkowicie pewna siebie” zamiast „ Będę pewna siebie” czy zamiast „ Chciałabym być pewna siebie” lub „ Chcę być pewna siebie”

Afirmację układaj tak by była zgodna z Tobą, byś była z nią spójna. Gdy np. chorujesz i chcesz wyzdrowieć to afirmacja „ Jestem zdrowa” nie będzie spójna z Tobą, z aktualną sytuacją. W takiej sytuacji wskazana jest afirmacja w formule np. „Z każdym dniem czuję się coraz zdrowsza”

Nie stosuj zaprzeczeń w afirmacji np. zamiast: „Nie jem chora” zastosuj „ Z każdym dniem czuję się coraz zdrowsza”

Jeśli chcesz możesz skorzystać z przykładowych afirmacji jakie znajdziesz w moim sklepie przy każdej z bransoletek intencyjnych.

 

2. Połączenie afirmacji z emocjami i z działaniem:

Odpowiedz sobie na pytania i najlepiej zapisz je:

 • Jak będzie wyglądało moje życie gdy zajmę się danym obszarem?

 • Jakie uczucia będą mi towarzyszyć gdy przepracuję dany obszar?

 • Dwie pierwsze czynności jakie potrzebuję wykonać by poprawić poziom zadowolenia w danym obszarze:…

 • Kolejne trzy czynności, które doprowadzą mnie do poprawy danego obszaru to:…

 

3. Połączenie afirmacji z emocjami, działaniem i wizualizacją:

Powtarzaj afirmację kilka razy pod rząd, z zaufaniem i entuzjazmem dotykając przy tym swoich kryształów. Możesz je też przyłożyć do serca. Możesz to robić np. przed lustrem, stojąc w kolejce czy jadąc samochodem, przed zaśnięciem lub po przebudzeniu. Do wypowiadanej afirmacji dołącz wizualizację oraz emocje, które poczułabyś po osiągnięciu danego celu. One wzmocnią skuteczność afirmacji.

Powtarzaj kilka razy dziennie, polecam szczególnie w momentach słabszego nastroju. Dodaj również działania zbliżające Cię do danego celu, które wcześniej wypisałaś. Bez podjęcia konkretnych kroków nie ma sensu afirmować.

Połączenie tych kilku elementów w afirmacji pozwala osiągać ogromne zmiany <3 !

 

4. Medytacja z kryształami

Medytacja jako wejście w stan relaksu i wyciszenia umysłu pozwala usłyszeć swój wewnętrzny głos, poczuć swoją wewnętrzną siłę, zwiększa spokój, kreatywność. Powoduje, że lepiej radzimy sobie z problemami a dzięki temu spełnianie marzeń i realizacja wyzwań stają się zdecydowanie lżejsze a lęki mijają.

 • Połóż się wygodnie na podłodze / macie.

 • Zamknij oczy i wykonaj 3 powolne oddechy, rozluźniając ciało przy każdym wydechu

 • Wykonaj skaning ciała ( odpowiednie materiały jak to zrobić znajdziesz m.in. na YT)

 • Mając już całkowicie rozluźnione ciało po skaningu – weź kryształy do ręki i umieść nad czakrą podstawy. Weź głęboki oddech wizualizując uzdrawiające białe światło wpadające przez kryształy i przenikające do czakry podstawy.

 • Gdy poczujesz się gotowa – przesuń kryształy nad czakrę krzyżową i ponownie wykonaj proces.

 • Postępuj tak z z każdą czakrą.

 • Na zakończenie ułóż rękę wzdłuż ciała i zrób skaning całego ciała aby zaobserwować zmiany jakie w nim zaszły podczas medytacji.

 • Gdy poczujesz, że nadszedł czas końca medytacji – wykonaj kilka głębokich oddechów, otwórz oczy, rozciągnij się i powoli wstań.

 • Podczas medytacji mogą pojawiać się różne myśli, pozwól im swobodnie płynąć. Możesz widzieć różne obrazy, sytuacje, wspomnienia, obrazy, kolory, czuć zapachy. Po medytacji przemyśl te wizje – one mogą nieść ze sobą informację dla Ciebie.

 

 

Życzę Tobie pięknej życiowej drogi, pełnej miłości, wewnętrznego spokoju i harmonii

Agnieszka z SES Jewellery